Dziennik Gazeta Prawna opublikował w tym tygodniu listę najbardziej wpływowych prawników.  Z satysfakcją odnotowaliśmy, że znalazło się na niej miejsce dla naszego kolegi – prokuratora Jacka Skały.
Wiceprzewodniczący Prezydium Rady Głównej i Rzecznik Prasowy ZZPiPP RP zajmuje na liście, jako jeden z dwóch prokuratorów 40 pozycję. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna prokurator Jacek Skała to: „Oczy i usta szeregowych prokuratorów w trwającej od lat dyskusji o ich pozycji ustrojowej i finansowej. Walcząc o prawa swojej grupy zawodowej, nie boi się nikogo i niczego. Jednak w kręgu jego zainteresowań nie leży tylko dobro prokuratorów. Wielokrotnie występował publicznie przeciwko psuciu prawa zarówno przez władzę ustawodawczą, jak i wykonawczą.
Swoją pozycję wzmocnił, gdy będąc prokuratorem jednej z krakowskich rejonówek, założył pierwsze internetowe forum dyskusyjne prokuratorów www.prokuratorzy.net obecnie  liczy ono 4400 użytkowników. Jako jeden ze współzałożycieli Komitetu Obrony Prokuratorów współorganizował   akcje protestacyjne, dzięki którym w 2009 r. rząd po raz pierwszy od wielu lat przyznał po 1 tys. zł podwyżki sędziom i prokuratorom, a następnie wdrożył system stałej waloryzacji płac. Jako przedstawiciel środowiska aktywnie uczestniczy w dyskusjach i pracach legislacyjnych nad reformami w wymiarze sprawiedliwości.”

Poniżej link do listy:

http://twarzebiznesu.pl/dzial/50-najbardziej-wplywowych-polskich-prawnikow

Podziel się newsem: